Minibullteriér - historie

V 18.století křížili chovatelé buldoky s různými typy tériérů,aby tak získali psa,který by spojoval vlastnosti obou a byl vhodný pro zápasy se psi či s býky.Pak přidali ještě krev anglických zakrslých tériérů a vipetů,aby k dravosti a síle přibyla rychlost a pohyblivost.

Kolem roku 1860 birminghamský obchodník se psy James Hinks plemeno vylepšil přilitím krve anglických bílých tériérů a snad i dalmatinů a španělských ohařů.Získal tak bílého,dobře svalnatého psa,který měl oproti dřívějším psům úzkou hlavu a kratší nohy.Protože bílá barva je často spojena s genetickými vadami,byli ve 20.letech vyšlechtěni bulterieři i s jiným sbarvením.Minibulterier byl vyšlechtěn ze standardního bulteriera selekcí chovných jedinců.Byl používán na lov krys a jako společník.

V březnu 1865 žíhaný minibulterier Pincher dosáhl pozoruhodného rekordu v zabíjení krys:zabil 500 krys v čase 36 minut a 26,5 sekundy.

V druhé polovině 19.století byli bílí bulteriéři modními psy hazardních hráčů

Charakter:

Navzdory špatné pověsti je minibulterier velmi přátelský,spontální a veselý pes,vychází výborně s lidmi a nadevše miluje děti,je velmi tolerantní a tak ledacos od dětí snese.Svému majiteli je nesmírně oddaný,je mimořádně odvážný a silný.

Užití:

Původně byl vyšlechtěn jako pes na lovení krys,dnešní minibulterier je chován především jako společenský pes,v blízkosti lidí je velmi štastný.Nyní je používán jako canisterapeut u nemocných dětí a starších lidí,ale je možno sním provozovat sportovní výcvik jak obrany,stopy,poslušnosti tak i agility,skvěle a rád ohlídá Váš dům či byt.